معرفی دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا

لیزر موهای زائد با دستگاه الکس کندلا

دستگاه لیزر با تابش مستقیم پرتوهای لیزر بر روی پوست ناحیه مورد نظر عمل می کند و به طور موثر فولیکول های مو را بدون ایجاد عوارض منفی یا جانبی بر روی پوست هدف قرار می دهد. لیزر موهای زائد با استفاده از دستگاه لیزر قدرتمند  الکساندرایت کندلا (Alexandrite Candela) امکان حذف تعداد قابل توجهی از موهای زائد را تنها در یک جلسه فراهم می کند.

معرفی دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا

دستگاه لیزر الکساندرایت در از بین بردن موهای سیاه و کمی تیره موثر است. افراد با رنگ پوست روشن تا تیره می توانند با استفاده از این دستگاه موهای زائد را به طور ایمن و موثر از بین ببرند. با این حال، افرادی که پوست بسیار تیره دارند یا افرادی که اخیراً برنزه شده اند ممکن است کاندیدای مناسبی برای لیزر موهای زائد نباشند. در چنین مواقعی دستگاه لیزر Candela YAG که دارای طول موج خاصی است بیشتر برای پوست های تیره مناسب است. علاوه بر این، افرادی که پوست برنزه دارند باید قبل از انجام لیزر موهای زائد منتظر بمانند تا پوست آنها به حالت طبیعی خود بازگردد.

 

نحوه حذف موهای زائد با دستگاه لیزر الکس کندلا

دستگاه لیزر الکساندرایت به دلیل برتری خود در صنعت لیزر در سراسر جهان مشهور است. این دستگاه پیشرفته که با افتخار در ایالات متحده تولید می شود، مجهز به فناوری پیشرفته ای است که طیف وسیعی از کاربردهای لیزر را برآورده می کند. با طول فرکانس 755 نانومتر، ضایعات مختلف رنگدانه‌ای را به‌ویژه ضایعات رنگدانه‌دار به‌ویژه ضایعات با رنگ‌های تیره‌تر در رنگ‌های پوست روشن‌تر هدف قرار داده و درمان می‌کند.

برای افرادی که دارای رنگ پوست تیره تر هستند، لیزر کندلا ( Candela YAG) که به طور خاص با طول موج خاصی طراحی شده است، نتایج بهینه را ارائه می دهد. این دستگاه لیزر انعطاف پذیری را برای تنظیم سطوح قدرت و مدت زمان پالس برای سازگاری با انواع پوست و مو ارائه می دهد و از درمان های ایمن و موثر برای طیف متنوعی از کاربران اطمینان می دهد.

پرتو لیزر ساطع شده توسط این دستگاه ها توسط رنگدانه های ملانین موجود در مو جذب می شود و در نتیجه مقدار قابل توجهی انرژی آزاد می شود. این انرژی گرمای شدیدی را در فولیکول مو ایجاد می کند و در نهایت آن را از بین می برد. از طریق این فرآیند، تمام رشته های مو در ناحیه تحت درمان به طور موثر از بین می روند و پوست را صاف و بدون مو می کنند.

»»» لیزر موهای زائد در شرق تهران

چرا دستگاه لیزر موهای زائد کندلا بهترین است؟

دستگاه لیزر کندلا  در واقع به عنوان یکی از بهترین دستگاه های لیزر برای حذف رنگ بسیار مورد توجه است. از ویژگی های قابل توجه آن می توان به قابلیت تنظیم مدت و فرکانس پرتوهای لیزر اشاره کرد. علاوه بر این، یک سری تخصصی برای درمان نواحی حساس مانند دور چشم ارائه می دهد.

هر فردی ویژگی های پوستی منحصر به فرد خود را دارد که می تواند آنها را مستعد برخی بیماری های پوستی کند.

برای اطمینان از ایمنی و به حداقل رساندن ناراحتی در طول درمان های لیزری، بسیاری از دستگاه های الکساندرایت مجهز به سیستم های خنک کننده هستند. این سیستم ها معمولاً در انتهای دستگاه قرار دارند و به حفظ دمای راحت در طول درمان کمک می کنند.

به طور کلی، استفاده از اشعه لیزر بر روی پوست معمولا بدون درد است و برای اکثر افراد مشکلی ایجاد نمی کند. با این حال، در نواحی با پوست نازک و حساس، مانند لب ها، زیر پلک ها و گونه ها، ممکن است احساس سوزش خفیفی را تجربه کنید.

برای کاهش هر گونه ناراحتی، دستگاه لیزرلا با اسپری خنک کننده پوست DOC و سیستم هوای خنک کننده طراحی شده است. این ویژگی ها به خشک شدن پوست و کاهش درد در حین و بعد از لیزر درمانی کمک می کند.

تعداد جلسات لازم لیزر با الکساندرایت کندلا

تعداد جلسات لیزر درمانی مورد نیاز برای حذف رنگ بسته به عواملی مانند نوع مو، نوع پوست و ناحیه خاص تحت درمان متفاوت است. توجه به این نکته مهم است که هر تار روی بدن چرخه رشد خاص خود را دارد که بر زمان و اثربخشی لیزر درمانی تأثیر می گذارد.

برای اطمینان از نتایج مطلوب، به طور کلی توصیه می شود که لیزر درمانی را در فواصل زمانی 4 تا 6 هفته برنامه ریزی کنید. این به زمان کافی برای هدف قرار دادن موها در مراحل مختلف رشد اجازه می دهد.

از آنجایی که هر قسمت از بدن یک چرخه رشد موی منحصر به فرد دارد، ترتیب حذف موهای زائد در طول لیزر درمانی بر اساس مرحله رشد موهای ناخواسته در زمان درمان تعیین می شود.

به طور معمول، دستیابی به نتیجه مطلوب ممکن است به حداقل 10 جلسه لیزر درمانی نیاز داشته باشد. سازگاری و رعایت برنامه درمانی توصیه شده برای به دست آوردن بهترین نتایج از لیزر موهای زائد کلیدی است.

 

مراقبت های قبل از لیزر اکساندرایت کندلا

قبل از انجام یک جلسه لیزر درمانی برای رفع موهای زائد، رعایت نکات و دستورالعمل های مراقبتی برای به حداکثر رساندن کارایی درمان بسیار مهم است. در اینجا برخی از اقدامات احتیاطی توصیه شده وجود دارد:

1. یک روز قبل از جلسه لیزر محل درمان مورد نظر را با تیغ اصلاح کنید.
2. اطمینان حاصل کنید که سطح پوست تمیز و عاری از هرگونه مواد آرایشی، کرم یا لوسیون است.
3. قبل از جلسه لیزر حمام کنید.
4. حداقل سه تا چهار هفته قبل از لیزر از اپیلاسیون، استفاده از محصولات رفع موهای زائد و برنزه کردن خودداری کنید.
5. حداقل تا دو هفته منتهی به جلسه لیزر از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید و در این مدت به طور مداوم از ضد آفتاب استفاده کنید.

پس از اتمام جلسه لیزر موهای زائد، مراقبت های ویژه برای اطمینان از حداکثر کارایی و به حداقل رساندن عوارض احتمالی لازم است. معمولاً ناحیه تحت درمان قرمزی موقت، سوزش خفیف و گرما نشان می دهد.

برای کاهش این علائم می توان از کرم و ژل بی حس کننده استفاده کرد و ناحیه را باید خنک نگه داشت. به طور معمول، این عوارض در عرض سه تا پنج روز بهبود می یابند.

برای حداقل یک روز پس از لیزر، توصیه می شود از حمام آب گرم، استخر، سونا، استفاده از لوازم آرایشی و پوشیدن لباس های تنگ خودداری کنید.

علاوه بر این، تا دو هفته پس از درمان باید از قرار گرفتن در معرض مستقیم نور خورشید خودداری کرد و باید از یک ضد آفتاب قوی با فاکتور محافظت از آفتاب (SPF) بالای 50 درصد استفاده کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا